Jak dobrać strój kąpielowy do figury?

Jak dobrać strój kąpielowy do figury?

Lubisz pływać, zaznawać kąpieli słonecznych i już z niecierpliwością wyglądasz lata? A może planujesz wakacyjny wyjazd? Sprawdź zatem, jak dobrać strój kąpielowy do figury, aby ten zgrabnie podkreślał Twoje atuty, a dodatkowo skutecznie zasłaniał wszelkie niedoskonałości. Obecnie damskie stroje kąpielowe kuszą atrakcyjnymi kolorami, jak i dodatkami w postaci subtelnych dodatków, czy też przeszyć. Sprawdź, na co należy zwracać uwagę podczas zakupu! 

Sylwetka typu kolumna - postaw na stroje o ciekawych krojach 

Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki typu kolumna? Wbrew pozorom nie jest to trudne! Panie o takiej budowie ciała są z reguły wysokie oraz szczupłe. Nie mają one również często dużego biustu, dzięki czemu swobodnie mogą eksperymentować z różnymi krojami. W tym przypadku mówimy stanowcze TAK dla falbanek, ozdobnych sznureczków, jak i aplikacji. Panie o takiej figurze zjawiskowo będą również prezentować się w strojach, na których widoczne są wyraziste wzory, takie jak popularne w tym sezonie pionowe pasy. 

Sylwetka typu jabłko - wyeksponuj plecy oraz zgrabne nogi

Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe stanowią idealną propozycję dla pań, które mogą pochwalić się figurą typu jabłko. Najatrakcyjniej prezentują się one w ozdobnych fasonach z dodatkami na wysokości biustu - delikatne falbanki, jak i modne marszczenia skutecznie maskują brak talii. Warto również postawić na kroje odsłaniające plecy. Jak z kolei dobrać dwuczęściowy strój kąpielowy do figury typu jabłko? Nic prostszego! Wystarczy zdecydować się na strój, którego dolna część ma podwyższony stan. 

Sylwetka typu gruszka - podkreśl swoje kobiece atuty

Jak dobrać strój kąpielowy do figury gruszki, by ten w zgrabny sposób wyrównał dysproporcje, jakie zachodzą między delikatnymi ramionami i szerokimi biodrami? Wystarczy postawić na kroje, które przy akompaniamencie falban i szerokich ramiączek pozwolą wyeksponować biust. Element ten, w połączeniu ze zgrabnie wykrojonym dołem (optycznie wydłużającym nogi) z pewnością wywołają efekt WOW. 

Sylwetka typu klepsydra - komfort noszenia to podstawa! 

Wydatny biust i biodra o podobnym obwodzie, a do tego wklęsła talia? To z pewnością atrybuty sylwetki typu klepsydra. Jak dobrać strój kąpielowy do figury tego typu? Z pewnością w pierwszej kolejności należy postawić tu na pełen komfort noszenia, o co w szczególności dbają współcześni producenci. Paniom o takich kształtach przypadnie zatem do gustu usztywniana góra - nie tylko gwarantuje ona odpowiednie podparcie, ale i pozwala wyeksponować krągłości. Dół w takich kompletach, w zależności od gustu, może cechować się wysokim stanem lub też zgrabnymi wiązaniami po bokach

Jak w tej kategorii dobrać kostium kąpielowy do sylwetki, aby ten nie uwydatniał tak krągłości? Pytanie to często zadają Panie, które nie chcą aż tak bardzo eksponować swoich atutów. W takim przypadku należy postawić na kroje asymetryczne, jak i takie, które zwrócą uwagę na odkryte plecy oraz dekolt. 

Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy do biustu?

Odpowiednio dobrany strój kąpielowy powinien spełniać kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim musi on być:

  • wygodny podczas noszenia, 
  • dopasowany do danego typu sylwetki, 
  • dostosowany do potrzeb każdej z Pań. 

Skupmy się tutaj na ostatnim podpunkcie. Jak dobrać strój kąpielowy jednoczęściowy i dwuczęściowy, aby ten w odpowiedni sposób wyeksponował biust? Jest to pytanie niezwykle złożone, jednak istnieje kilka wytycznych, które z pewnością warto jest wziąć pod uwagę: 

  • w przypadku asymetrycznego biustu należy wybierać kostiumy kąpielowe, które nie tylko powiększą biust, ale i pozwolą zebrać go do środka. Świetnie również sprawdzą się w tym przypadku modele, w miseczkach których da się umieścić specjalne wkładki, 
  • w przypadku ciężkiego biustu wybór powinien paść na stroje kąpielowe, które zagwarantują odpowiednie podparcie. Świetnie sprawdzą się tu modele wzmocnione fiszbinami,
  • w przypadku szeroko rozstawionego biustu należy szukać kostiumów, których góra pozwoli na jego zgrabne zebranie do środka. Warto zatem w tym przypadku postawić na modele, gdzie fiszbiny przybierają kształt litery C. 

Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi już wiesz, jak dobrać kostium kąpielowy do figury. Jako platforma zakupowa Pelie polecamy modne stroje kąpielowe damskie, a  w tym stroje kąpielowe plus size od znanych producentów. W naszym asortymencie znajduje się również bielizna damska w wielu krojach, a także kolorach.