Biustonosz push up - jak znaleźć swój ideał?

Biustonosz push up - jak znaleźć swój ideał?

Biustonosze push – up mają w miseczkach specjalne wkładki. To właśnie one sprawiają, że biust wydaje się większy i bardziej uniesiony. Jednak, aby tego rodzaju stanik był komfortowy w noszeniu, to musi mieć dobry rozmiar. Gdy jest źle dobrany, to albo będzie się zsuwał albo uciskał piersi, co może być bardzo bolesne. Inne problemy z biustonoszem push – up to: zsuwanie się ramiączek, podnoszenie się jego pasa do góry. Jak ich uniknąć i znaleźć idealny dla siebie model? Podpowiadamy!

Dobór biustonosza push – up – 3 najważniejsze rzeczy

O estetyce, rodzaju tkaniny, zdobieniach i kolorystyce w tym artykule nie będziemy wspominać. Pozostawiamy je do Twojego wyboru. Teraz skoncentrujemy się wyłącznie na nazwijmy to kwestiach technicznych przy wyborze biustonosza push- up, takich jak:

  • rozmiar pod biustem;
  • wielkość miseczek;
  • ramiączka.

Te ostatnie bywają najbardziej kłopotliwe. Gdy są za krótkie, to mocno uciskają biust. Natomiast, gdy są za długie, to powodują, że stanik się zsuwa.

Jaki powinien być pas biustonosza push-up?

Najważniejsza zasada jest taka, że nie może być za ciasny, ani za luźny. Odpowiednio dobrany pas biustonosza nie krępuje ruchów i pozwala na swobodne oddychanie. Mimo wszystko musi jednak dobrze przylegać do ciała. Wtedy zapewni piersiom odpowiednie podparcie i uniesienie. Dobrze dobrany biustonosz push-up nie przemieszcza się i podtrzymuje piersi. Na całym obwodzie musi być na takiej samej wysokości. Często spotykanym problemem z pasem biustonosza jest to, że podnosi się do góry. To znak, że stanik jest zdecydowanie zbyt mały.

Przy dobieraniu biustonosza push-up, koniecznie sprawdź, czy pas nie jest zbyt luźny. Nie dość, że nie będzie wtedy odpowiednio podtrzymywał piersi to jeszcze, przy chodzeniu miseczki mogą się przemieszczać. Biustonosz ze źle dobranym pasem może również powodować bolesne i trudno gojące się otarcia.

Jak dobrać miseczki biustonosza push- up?

Odpowiednio dopasowane miseczki biustonosza są bardzo ważne ze względu na Twoje zdrowie i wygodę. Biustonosz push-up powinien lekko oddzielać piersi od siebie i je unosić. Dokładnie przyjrzyj się, jak fiszbiny przylegają do ciała. Ich zadaniem jest objęcie piersi na całej długości. Leżące na biuście miseczki lub uciskające go nie są dobre. Spłaszczają piersi i mogą przyczyniać się do dolegliwości bólowych. Z przodu fiszbiny muszą przylegać do mostka. Natomiast z boku koniec drutu znajdującego się w fiszbinie musi być skierowany w stronę pachy. Rozmiar miseczki powinien być obowiązkowo dopasowany do rozmiaru biustu. Dlatego u kobiet o większym biuście fiszbiny mogą kończyć się w innym miejscu i nie będzie w tym nic złego. Najważniejsze jest to, żeby biustonosz typu push-up był wygodny i aby fiszbiny nie uciskały piersi.

Koniecznie zwróć uwagę również na to, jak wygląda materiał pokrywający fiszbiny. Gdy się marszczy i odstaje od ciała, to miseczka jest zbyt duża.

A co z ramiączkami?

Warto je dopasować do rozmiaru piersi. Im większy biust, tym grubsze ramiączka. Cienkie ramiączka często prezentują się świetnie nawet, gdy są widoczne, na przykład na ramionach. Jednak w przypadku kobiet o większym biuście mogą powodować dyskomfort. Takie ramiączka potrafią boleśnie wrzynać się w ramiona. Trudno naprawdę jest wytrzymać przez cały dzień w takim biustonoszu push – up. W takiej sytuacji bardzo polecamy Ci nasze biustonosze w dużych rozmiarach. Natomiast na małe biusty odpowiedniejsze będą biustonosze bez fiszbin.

Biustonosze push-up – dla kogo będą odpowiednie?

Biustonosze push-up to bardzo dobry wybór dla każdej kobiety, niezależnie od tego, jaki rozmiar nosi. Jego specjalna konstrukcja powoduje, że piersi prezentują się w nim wyjątkowo atrakcyjnie. W naszym asortymencie znajdziesz bardzo szeroki wybór biustonoszy push-up, które z pewnością spełnią nawet najbardziej wygórowanie oczekiwania. Występują w wielu kolorach, a niektóre z nich mają nawet wzory. Sprawdź sama! Może być przyszedł czas na zakup nowego biustonosza push-up?