Rodzaje damskich majtek

Rodzaje damskich majtek

Przeglądając strony producentów z łatwością można natrafić na różne rodzaje majtek damskich - od klasycznych fig po stringi i hipstery. Różnią się one między sobą nie tylko krojem, ale i charakterystycznymi dodatkami, za które pokochały je kobiety na całym świecie. Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie są popularne i podstawowe typy majtek, to zapoznaj się z niniejszym artykułem. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze majtek? 

Odmiany i rodzaje damskich majtek są liczne - i to nie bez przyczyny! Bielizna dopasowywana jest pod konkretne kreacje, jak i na wyjątkowe okazje. Koronkowe stringi dużo lepiej zdadzą test podczas romantycznego wieczoru, a bielizna wyszczuplająca sprawi, że nawet opięta spódnica będzie dobrze wyglądać podczas spotkania - prawda? Nie bez znaczenia jest również typ figury, a także samopoczucie! Sprawdź sama, co z pewnością warto mieć w swojej szafie! 

Bezszwowe majtki do zadań specjalnych 

Typy damskich majtek są różne. Wymieniając je z pewnością warto rozpocząć od modeli bezszwowych, które już od 1997 roku cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzięki laserowemu cięciu i barku przeszyć idealnie przylegają one do skóry. Majtki damskie bezszwowe są prawdziwą rewolucją w świecie mody. Tego typu majtki są wręcz niewidoczne - nawet pod bardzo obcisłą spódnicą. Mogą one występować pod postacią klasycznych fig, jak i stringów! 

Figi - ponadczasowa klasyka 

Rodzaje majtek damskich i nazwy są nieraz mało znane. Nie dotyczy to jednak ponadczasowych fig, które pokochały kobiety w każdym wieku. Klasyczne figi:

  • zakrywają większą część pośladków, 
  • mają lekko podwyższony stan, 
  • świetnie wyglądają na każdym typie sylwetki. 

Z czasem powstały także różne rodzaje majtek damskich typu figi. Mogą one być zarówno gładkie, jak i koronkowe, posiadać dodatkowe zdobienia, czy też ponętne wycięcia. Właśnie dlatego majtki damskie figi zawsze powinny znajdować się w damskiej szafie. 

Wygodne, a także zmysłowe stringi 

Stringi to bez wątpienia seksowe majtki na wyjątkowe okazje. Ten rodzaj majtek jest bardzo skąpy. Ich cechą charakterystyczną jest wąski paseczek, przebiegający między pośladkami, a także trójkątny skrawek materiału znajdujący się z przodu. Taka bielizna damska - którą można zakupić stacjonarnie, jak i przez internet - jest bardzo wygodna w noszeniu. Nie dziwi zatem, że majtki damskie stringi posiadają kobiety na całym świecie. 

Majtki z wysokim stanem 

Wymieniając rodzaje majtek kobiecych nie sposób pominąć tych z wysokim stanem. Ze względu na swój krój:

  • mogą one być korygujące - w takiej formie majtki damskie z wysokim stanem są nie tylko wygodne podczas noszenia, ale i szybko pozwalają zakryć niepożądane fałdki. Skutecznie modelują one sylwetkę, przez co chętnie zakładane są na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia, 
  • mogą stanowić atrakcyjną propozycję na romantyczne wieczory. Nazwy i rodzaje damskich majtek są różne - nie inaczej jest w przypadku bielizny z wysokim stanem! Zamiast funkcji korygującej pas od tego typu majtek może być koronkowy lub też być wzbogacony o cienką siateczkę z subtelnymi haftami, podkreślając przy okazji wcięcie w talii.  

Koronkowe majtki na każdą okazję 

Jak widać rodzaje kobiecych majtek damskich i ich nazwy są różne. Nawet klasyczne figi mają swoje odmiany, np. hipstery (z szerszym pasem na biodrach) - wśród stringów natomiast da się wyróżnić thongi (cechują się one szerszym paskiem między pośladkami). Niezależnie jednak od nazwy i rodzaju majtek damskich, to modele koronkowe zawsze przyciągają wzrok kobiet. Występują one w wymienionych wyżej krojach, są wygodne, a także bardzo zmysłowo prezentują się na tle skóry. Kobiety zakładają je aby poczuć się wyjątkowo, jak i na specjalne okazje. Nic zatem dziwnego, że majtki damskie koronkowe uwzględniane są przy praktycznie każdym zakupie bielizny. 

W powyższym wpisie przedstawiliśmy jakie są najbardziej popularne oraz znane majtki damskie i wymieniliśmy ich nazwy po polsku. Jako internetowa platforma zakupowa zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajduje się wymieniona powyżej bielizna damska online. Dostępna jest ona w wielu krojach, kolorach, rozmiarach, jak i konkurencyjnych oraz przystępnych cenach.